Rrëzohet helikopteri, humbin jetën 5 persona (Video)

Publikuar tek: bota, më 10:43 10-03-2017

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në në Buyukcekmece të Stambollit, ku një helikopter ka humbur kontrollin dhe është rrëzuar duke u marrë jetën të paktën pesë personave.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia shtetërore e lajmeve “Anadolu Agency”, e cila thotë se helikopteri u rrëzua rreth orës 11:30 me orën lokale.

Helikopteri “Sikorsky S-76” ishte i kompanisë private “Eczacibasi holding”.

Shkaqet e aksidentit nuk dihen ende, porse dëshmitarët okularë thonë se ka pasur mjegull të dendur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtohen shtetet amerikane kundër Trump për emigrantët, padisë i bashkohet New York dhe Washington
Gjykata Kushtetuese shkarakon presidenten e Koresë së Jugut, akuza për përfshirje në skandale korruptive »
Article Logic
Execution time: 0.011941909790039
array(1) { ["section"]=> string(55) "rrezohet-helikopteri-humbin-jeten-5-persona-video-71419" }