Rrëzohet helikopteri, humbin jetën 7 persona, mes tyre miliarderi i njohur

Publikuar tek: bota, më 18:50 05-07-2019 Rrëzohet helikopteri, humbin jetën 7 persona, mes tyre miliarderi i njohur Rrezimi i helikopterit ne Bahamas

Raportohet se pasë rrëzimit të një helikopteri mbrëmjen e djeshme në brigjet e Bahamasit, kanë humbur jetën shtatë shtetas amerikan, mes tyre edhe miliarderi e manjati i qymyrgurit  nga Virxhina Perëndimore, Chris Cline.

Cline e ktheu kompaninë e tij Foresight Energy në një kompani me qarkullim miliarda dollarëshe në vitin 2015. Sipas Palm Beach Post, helikopteri u rrëzua rreth orës 5:00 të mëngjesit me orën lokale.

Miliarderi Chris Cline ishte i njohur edhe si një filantropist i madh në Virxhinian Perëndimore.

Zyrtarë të Bahamasit deklaruan për median Palm Beach Post se helikopteri  u rrëzua në brigjet e Big Cay duke vrarë shtatë persona. Sipas zyrtarëve destinacioni i helikopterit ishte Fort Lauderdale.

Bahamas.jpg

Bahamas 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012863159179688
array(1) { ["section"]=> string(79) "rrezohet-helikopteri-humbin-jeten-7-persona-mes-tyre-miliarderi-i-njohur-171248" }