Rrëzohet helikopteri në ditën e dasmës, humb jetën tragjikisht nusja dhe 3 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 13:14 06-12-2016 Rrëzohet helikopteri në ditën e dasmës, humb jetën tragjikisht nusja dhe 3 të tjerë

Një dasëm në Sao Paolo të Brazilit ka përfunduar në tragjedi kur helikopteri i nuses u rrëzua pak kilometra nga vendi ku do mbahej ceremonia martesore.

Rosemere do Nascimento Silva, humbi jetën së bashku me tre persona të tjerë, vëllain e saj, pilotin dhe fotografen, e cila ishte 6 muajshe shtatzënë.

I fejuari i saj Udierley Damasceno, po priste nusen në sallën ku do të mbahej dasma pa e ditur që ajo do kthehej në ditën më të keqe të tij. 

 Policia së bashku me specialisët e aeronautikës po hetojnë shkaqet që çuan në rrëzimin e helikopterit. Dyshohet që shkak mund të jetë bërë moti i keq.

dasme_3.jpgdasme_2.jpgdasme.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010154008865356
array(1) { ["section"]=> string(88) "rrezohet-helikopteri-ne-diten-e-dasmes-humb-jeten-tragjikisht-nusja-dhe-3-te-tjere-61751" }