Rrëzohet helikopteri në zemër të New York, raportohen pesë të vdekur

Publikuar tek: bota, më 21:20 12-03-2018 Rrëzohet helikopteri në zemër të New York, raportohen pesë të vdekur Momentet e përplasjes së helikopterit mbi sipërfaqen e ujit

Një aksident i rëndë ajror ka ndodhur ditën e sotme në zemrën e New York, Manhatan ku një helikopter është rrëzuar duke shkaktuar pesë të vdekur.

Sipas mediave vendase, në bordin e helikopterit në momentin e aksidentit, ndodheshin 6 persona dhe ka arritur të shpëtojë vetëm piloti, i cili ka arritur të shpëtojë falë hedhjes së tij në kohë me parashutë

Nga hetimet e kryera nga autoritetet amerikane, shkak i rrëzimit të Eurocopter AS350 është bërë një problem në motorr, gjë që piloti e ka paralajmëruar për kullën e vrojtimit. Në vendngjarje u raportuan dy të vdekur dhe tre të tjerë vdiqën gjatë transportimit në spital.

Shefi i Departamenti të Zjarrfikses, tha se helikopteri ishte përmbysur duke u zhytur plotësisht në ujë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090510845184326
array(1) { ["section"]=> string(74) "rrezohet-helikopteri-ne-zemer-te-new-york-raportohen-pese-te-vdekur-113053" }