Rrëzohet helikopteri, vdes princi saudit dhe zyrtarë të tjerë të lartë

Publikuar tek: bota, më 23:13 05-11-2017 Rrëzohet helikopteri, vdes princi saudit dhe zyrtarë të tjerë të lartë

Një princ saudit ka humbur jetën pasi helikopteri me të cilin po udhëtonte është rrëzuar në kufi me Jemenin.

Al Arabiya raporton se në helikopter përveç Princit Mansour bin Muqrin ndodheshin edhe zyrtarë të tjerë të lartë.

Shkaqet e rënies së helikopterit janë ende të paqarta por nuk përjashtohet mundësia të jetë qëlluar me raketë nga toka. Mediat raportojnë se vetëm një ditë më parë rebelët Houthi në Jemen lëshuan një raketë balistike drejt aeroportit të Riyadhit, kryeqytetit të Arabisë. /Newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019711017608643
array(1) { ["section"]=> string(75) "rrezohet-helikopteri-vdes-princi-saudit-dhe-zyrtare-te-tjere-te-larte-98467" }