Rrëzohet kërkesa e PD për të çuar mandatin e Rakip Sulit në Kushtetuese

Publikuar tek: politike, më 14:25 17-03-2016 Rrëzohet kërkesa e PD për të çuar mandatin e Rakip Sulit në Kushtetuese

Kërkesa e Partisë Demokratike për dërgimin e mandatit të deputetit Rakip Suli në Gjykatën Kushtetuese, ka dështuar të miratohet pas votimit me 77 vota kundër dhe 26 pro.

Menjëherë pas seancës plenare, ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë thirrje për mosbindje civile.

“Kusarizmi do fitojë në Parlament. Ftoj qytetarët shqiptarë t’i japin përgjigjen më të fuqishme me të gjitha mjetet e mosbindjes civile”, tha Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0058941841125488
array(1) { ["section"]=> string(77) "rrezohet-kerkesa-e-pd-per-te-cuar-mandatin-e-rakip-sulit-ne-kushtetuese-35334" }