Rrëzohet kërkesa e PD-së për hetim ndërkombëtar ndaj CEZ

Publikuar tek: politike, më 18:24 01-10-2015 Rrëzohet kërkesa e PD-së për hetim ndërkombëtar ndaj CEZ

Me 50 vota pro, 54 kundër dhe 12 vota abstenim ka dështuar të miratohet në Parlament projektligji i Partisë Demokratike për hetim ndërkombëtar të aferës CEZ-DIA.

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi ka thënë se mazhoranca votoi kundër procesit me procedurë të përshpejtuar siç edhe u kërkuar nga Partia Demokratike, por jo kundër hetimit ndërkombëtar. Ndërsa deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka i ka kërkuar deputetëve të PS-së përpara votimit që të miratojnë ligjin për t’i hapur rrugë edhe hetimit të ish-kryeministrir Berisha dhe Ridvan Bodes, nëse janë fajtor. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099050998687744
array(1) { ["section"]=> string(62) "rrezohet-kerkesa-e-pd-se-per-hetim-nderkombetar-ndaj-cez-22114" }