Rrëzohet një avion luftarak në Damask të Sirisë

Publikuar tek: bota, më 15:46 22-04-2016 Rrëzohet një avion luftarak në Damask të Sirisë

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut ka njoftuar se njëa avion luftarak është rrëzuar pranë Damaskut.

Identiteti i avionit dhe shkaku i rrëzimit janë ende të paqarta. Më herët Shteti Islamik njoftoi se kishte arritur të rrëzonte një avion luftarak të Forcave Ajrore Siriane. Ndërsa një zëdhënës rus ka sqaruar se nuk bëhet fjalë për ndonjë avion të tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nën lëkurën e një emigranti: Ministri norvegjez zhytet në ujërat e Lesbos (VIDEO)
7 të vdekur nga të shtënat me armë: Qyteti në alarm, mbyllen shkollat »
Article Logic
Execution time: 0.011009931564331
array(1) { ["section"]=> string(53) "rrezohet-nje-avion-luftarak-ne-damask-te-sirise-38378" }