Rrëzohet një avion në Stamboll, 1 i vdekur e 4 të plagosur rëndë

Publikuar tek: bota, më 06:13 22-09-2017 Rrëzohet një avion në Stamboll, 1 i vdekur e 4 të plagosur rëndë

Një avion privat është rrëzuar në Aeroportin “Ataturk” të Stambollit, në Turqi gjatë kohës që po tentonte të ulej në pistë. Si pasojë një person ka humbur jetën dhe 4 të tjerë janë plagosur rëndë.

Aeroporti Ataturk është mbyllur përkohësisht pasi ra aeroplani “Cessna 650 Citation 7”.

Sipas të dhënave të deritanishme viktima është konfirmuar të jetë pilot ii avionit, ndërsa të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Facebook do publikojë të gjitha reklamat ruse pro-Trump
Tërmeti në Meksikë/ Shkon në 250 bilanci i viktimave »
Article Logic
Execution time: 0.0098819732666016
array(1) { ["section"]=> string(69) "rrezohet-nje-avion-ne-stamboll-1-i-vdekur-e-4-te-plagosur-rende-93229" }