Rrëzohet propozimi Doda-Idrizi për hapjen e dosjeve

Publikuar tek: politike, më 11:50 30-03-2015 Rrëzohet propozimi Doda-Idrizi për hapjen e dosjeve

Është rrëzuar në Komisionin e Ligjeve propozimi Doda-Idrizi për projektligjin e hapjes së dosjeve. Në parim është miratuar projektligji i qeverisë.Armando Subashi deklaroi se projektligji I qeverisë është në përputhje me standardet. Ky propozim mori vetëm 3 vota kundër.

Lidhur me propozimin e Mesila Dodës dhe Shpëtim Idrizit, Subashi u shpreh se është i njëjtë me ligjin e vitit 2008, duke mos shënuar asnjë ndryshim.

Kohë më parë deputetja e PD-së Mesila Doda tha se hapja e dosjeve, sipas versionit të qeverisë ishte thjesht hipokrizi. Doda theksoi se kryeministri Edi Rama mban nën sqetull kokat e krimit politik të diktaturës . “Krimin në Parlament e ka futur e majta, trashigimtare e denjë dhe direkte e xhahilve të rregjimit komunist. Hapja e dosjeve të spiuneve të lagjes s'është gjë tjetër veç hipokrizia e rradhës, kokat e krimit politik të djeshem kryeministri i mban nën sqetull....”, shkruante Doda në “Facebook”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088889598846436
array(1) { ["section"]=> string(56) "rrezohet-propozimi-doda-idrizi-per-hapjen-e-dosjeve-7329" }