Rrëzohet rrapi qindravjeçar në Gjirokastër

Publikuar tek: aktualitet, më 10:14 12-07-2019 Rrëzohet rrapi qindravjeçar në Gjirokastër

Është rrëzuar rrapi qindravjeçar në fshatin Dhoksat të Gjirokastrës.

Newsbomb.al. mëson ngjarja ka ndodhur dy netë më parë. Rrapi është rrëzuar për shkaqe natyrore.

Përveç bukurisë së tij, rrapi ishte si një 'monument shpirtëror' për të gjithë banorët dhe vizitorët e kishës në këtë fshat.

66403301_342106270066075_4110544548520787968_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.079612016677856
array(1) { ["section"]=> string(49) "rrezohet-rrapi-qindravjecar-ne-gjirokaster-171957" }