Rrëzohet vinçi në Manhatan të New Yorkut, humb jetën kalimtari. Dhjetra të plagosur (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 15:20 05-02-2016 Rrëzohet vinçi në Manhatan të New Yorkut, humb jetën kalimtari. Dhjetra të plagosur (FOTOT)

Rrëzohet vinçi që ishte montuar për të ndihmuar punonjësit për ndërtimin dhe rikonstruksionin e një objekti në qendër të New Yorkut në Mahnatan, SHBA.

Fatkeqësisht një kalimtar raportohet se ka mbetur i vdekur menjëherë. Vinçi u rrëzua mbi rrugë, ku dëmtoi edhe kalimtarë të tjerë dhe disa makina. Ngjarja ndodhi në 08:40 minuta me orën lokale.

Menjëherë forcat e emergjencës mbërritën në vendngjarje ku u dhanë të plagosurëve ndihmën e parë por nuk mundën të shpëtonin kalimtarin që ndërroi jetë.

Nuk dihet shkaku i rrëzimit, nëse është gabim njerëzor por policia po heton për ngjarjen e rëndë.

{gallery}vinci{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetari i padurueshëm i bie me shkelm derës së ashensorit, ja cfarë i ndodh (VIDEO)
Një zhytje i dha 16 mijë euro, vajza me fatin e “artë” gjen thesarin në fund të liqenit (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.010266065597534
array(1) { ["section"]=> string(93) "rrezohet-vinci-ne-manhatan-te-new-yorkut-humb-jeten-kalimtari-dhjetra-te-plagosur-fotot-31831" }