Rrëzohet vinçi në Mekë, humbin jetën 87 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 17:37 11-09-2015

87 persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një vinçi në Mekë, të Arabisë Saudite.

Sipas Mbrojtjes Civile, të paktën 184 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Sipas raportimeve, vinçi u qëllua nga një vetëtimë gjatë një stuhie të fortë përpara se të rrëzohej. Vinçi po përdorej për ndërtimin e një Xhamie, ndërsa besimtarët ishin duke u falur në momentin e rënies së tij. Miliona besimtarë nga vende të ndryshme të botës i drejtohen Mekës gjatë pelegrinazhit në Xhaminë e Shenjtë. (Pamje të rënda)

mecca-22.jpg

Untitled.jpg

COo2w0BWUAAq3NG.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Profesori spanjoll spekulon me fotografinë e refugjatëve shqiptarë: Ja ç’ndodhi sot në Tripoli
Merkel i përzë, shqiptarët e vlerësojnë: Na dha bukë dhe na trajtoi mirë »
Article Logic
Execution time: 0.012730121612549
array(1) { ["section"]=> string(52) "rrezohet-vinci-ne-meke-humbin-jeten-65-persona-20560" }