Rrihen pilotët, ulje emergjente e aeroplanit

Publikuar tek: bota, më 08:37 07-04-2015 Rrihen pilotët, ulje emergjente e aeroplanit

Dy pilotë të cilët ishin duke drejtuar aeroplanin e kompanisë “Air India” janë konfliktuar me njëri-tjetrin në kabinën e pilotimit dhe pas kësaj kompania urdhëroi ulje emergjente të aeroplanit.

Zëdhënësi i kompanisë fluturuese “Air India” raportoi se dy pilotët u zunë me njëri-tjetrin gjatë fluturimit nga Jaipuri në Delhi e më pas i është kërkuar të bëjnë ulje ëmergjente .

Kapiteni i aeroplanit Al611 i ka kërkuar bashkëpilotit të bëjë rutinën e përditshme sa i takon procesit të mbajtes së shënimeve e përpunimit të të dhënave por bashkëpiloti e ka kundërshtuar dhe e ka sulmuar fizikisht kapitenin.

Kompania “Air India” i ka denoncuar pilotët e saj dhe tashmë ndaj tyre ka nisur një hetim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0120689868927
array(1) { ["section"]=> string(48) "rrihen-pilotet-ulje-emergjente-e-aeroplanit-7999" }