Rriten masat antiterror në “San Siro”, stadiumi nën survejim të rreptë

Publikuar tek: bota, më 22:09 24-08-2017 Rriten masat antiterror në “San Siro”, stadiumi nën survejim të rreptë

Sulmet terroriste në Barcelonë, që tronditën Europën, kanë frikësuar opinion sportive dhe përë këtë aryse po flitet për shtim të masave të sigurisë në impiantet sportive.

Mësohet se masat antiterror do të aplikohen edhe në Itali, ku drejtuesit e stadiumit “San Siro” në Milano kanë vendosur të rrisin masat, për të evituar rrezikun në grumbullime të mëdha për sfidat e futbollit çdo javë.

Hapi fillestar i mbrojtjes është një unazë betoni që do të jetë përqark stadiumit mitik të Serie A. Blloqe të tëra do të rrethojnë impiantin milanez dhe do t’u shtohen hyrjeve automatike elektronike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Burri me mbi 100 vepra penale, i burgosur disa herë, tani po shpëton jetët e njerëzve
“Rikthehet” ISIS, kërcënon me sulme terroriste Spanjën »
Article Logic
Execution time: 0.011542081832886
array(1) { ["section"]=> string(73) "rriten-masat-antiterror-ne-san-siro-stadiumi-nen-survejim-te-rrepte-90111" }