Rriten shifrat e Covid-19 në Itali, mijëra raste të reja dhe 23 viktima në 24 orët e fundit

Publikuar tek: bota, më 22:54 24-09-2020 Rriten shifrat e Covid-19 në Itali, mijëra raste të reja dhe 23 viktima në 24 orët e fundit

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket koronavirusit në Itali, teksa vihet re se ka rritje rastesh me COVID-19 në Itali.

 

Sipas asaj që raporton Mbrojtja Civile Italiane, në 24 orët e fundit janë regjistruar 1786 raste pozitive të reja, me një total prej 304 mijë personash të infektuar.

Ndërkohë shënohet rritje e lehtë edhe tek bilanci viktimave, ku kanë humbur jetën 23 persona.

Në 24 orët e fundit janë 108.019 testime, ndërsa janë shëruar 2731 pacientë, 246 nga të cilët ishin në terapi intensive.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012386083602905
array(1) { ["section"]=> string(97) "rriten-shifrat-e-covid-19-ne-itali-mijera-raste-te-reja-dhe-23-viktima-ne-24-oret-e-fundit-221568" }