Rriten shifrat e infektimeve në Greqi, shumë viktima nga Covid-19 në Maqedoni të Veriut

Publikuar tek: rajon, më 17:39 23-01-2021 Rriten shifrat e infektimeve në Greqi, shumë viktima nga Covid-19 në Maqedoni të Veriut Foto ilustruese

Ministria e Shëndetësisë së Greqisë ka bërë publike shifrat e fundit sa i tak situatës së koronavirusit në vend, ku shihet një rritje e konsiderueshme e rasteve të reja.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 605 të infektuar të rinj dhe 24 viktima. Në total në shtetin janë 151.646 raste pozitive dhe 5622 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_13.jpg

Nga ana tjetër, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 347 raste të reja dhe 11 viktima, një shifër e lartë kjo po ta krahasojmë me numrin e popullsisë.  

Screenshot_12.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avokati i Kadri Veselit kërkoi lirimin e tij, ja çfarë vendosi gjykata në Hagë
»
Article Logic
Execution time: 0.01169490814209
array(1) { ["section"]=> string(93) "rriten-shifrat-e-infektimeve-ne-greqi-shume-viktima-nga-covid-19-ne-maqedoni-te-veriut-236122" }