Rritet bilanci, shkon në 11 numri i viktimave në Itali, 322 të prekur

Publikuar tek: bota, më 20:09 25-02-2020 Rritet bilanci, shkon në 11 numri i viktimave në Itali, 322 të prekur Foto ilustruese

Ka shkruar në 11 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. 

Lajmi është bërë i ditur nga Shefi i Emergjencave Civile, Angelo Borrelli, ndërsa viktima është një 76-vjecare.

Ndërkohë edhe numri i të prekurve është rritur në 322 duke përfshirë dhe dy raste të reja në Sicili, në jug të Italisë.

240 të prekur nga koronavirusi janë në provincën e Lombardisë, ku dhe nisi përhapja e virusit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091910362243652
array(1) { ["section"]=> string(74) "rritet-bilanci-shkon-ne-11-numri-i-viktimave-ne-itali-322-te-prekur-196444" }