Rritet bilanci tragjik/ Vdes 63-vjeçari në Maqedoninë e Veriut, 72 raste të reja me koronavirus

Publikuar tek: rajon, më 14:29 05-04-2020 Rritet bilanci tragjik/ Vdes 63-vjeçari në Maqedoninë e Veriut, 72 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 72 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se 15 ndodhen në gjendje të rëndë klinike dhe 11 janë në ventilim mekanik.

Sipas qyteteve: Shkup – 14, Kumanovë – 21, Shtip – 1, Prilep – 9, Tetovë – 12, Strugë – 1, Veles – 1, Manastir – 2, Gostivar – 1, Radovish – 1, Krushevo – 2, Kocani – 7. Me këtë, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me COVID-19 sot ka arritur në 555 persona.

Sakaq, një 63-vjeçar nga Labunishta (Struga) ka humbur betejën me COVID 19 në klinikë, vetëm disa orë pasi u pranua në spital, dhe u soll në klinikë me një gjendje të rëndë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010758876800537
array(1) { ["section"]=> string(100) "rritet-bilanci-tragjik-vdes-63-vjecari-ne-maqedonine-e-veriut-72-raste-te-reja-me-koronavirus-201441" }