Rritet ndjeshëm numri i viktimave nga Covid dhe numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit (BILANCI)

Publikuar tek: rajon, më 14:44 29-09-2020 Rritet ndjeshëm numri i viktimave nga Covid dhe numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit (BILANCI)

Tetë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë ditës së fundit në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 1.372 persona prej të cilë kanë rezultuar pozitivë 112 prej tyre.

Sipas qyteteve në: Shkup-46, Kumanovë-7, Shtip-1, Prilep-2, Tetovë-1, Strugë-6, Veles-4, Manastir-7, Ohër-4, Gostivar-3, Strumicë-11, Radovish-3, Koçan-4, Probishtip-1, Berovë-1, Vallandovë-1, Vinic-1, Delleçevë-1, Kratovë- 1, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-2, Resnjë-1.

Ditën e djeshme 4 persona e humbën jetën nga Covid-19, ndërsa u shënuan 48 raste të reja.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 737 persona e kanë humbur jetën nga pandemia, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 17.786.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010555028915405
array(1) { ["section"]=> string(133) "rritet-ndjeshem-numri-i-viktimave-nga-covid-dhe-numri-i-te-infektuarve-ne-maqedonine-e-veriut-gjate-24-oreve-te-fundit-bilanci-222107" }