Rritet numri i të infektuarve nga Covid-19 në Itali, në 24 orët e fundit raportohen 684 viktima

Publikuar tek: bota, më 17:36 02-12-2020 Rritet numri i të infektuarve nga Covid-19 në Itali, në 24 orët e fundit raportohen 684 viktima

Italia ka pësuar një rritje të numrit të personave të infektuar me koronavirus.

Mediat italiane raportojnë se në 24 orët e fundit janë infektuar 20,709 persona.

Ndërkohë që është ulur numri i viktimave, pasi kanë humbur betejën me koronavirusin 684 persona, ndërsa ditën e djeshme u raportuan 785 të vdekur.

Rastet e reja:  19,350 (dje 16,377)

Rastet e testuara: 85,112 (dje 64,252)

Tampona (diagnostikues dhe kontrollues): 182.100 (dje 130.524)

Aktualisht pozitive: 779.945, - 8.526 (dje 788.471)

Në spital: 32.811, -376 (dje 33.187, +308)

Spitaluar në ICU: 3.663 -81 (dje 3.744, -9)

Rastet totale pozitive: 1,620,901 (dje 1,601,554)

Vdekjet: 56,361, +785 ( 55,576  dje, 672 vdekje të regjistruara në 24 orë)

Totali i Shkarkuar / Shëruar: 784.595 (dje 757.507, +23.004 në 24 orë)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Britania miratoi vaksinën e Pfizer, nga Belgjika nisen kamionët me dozat e para
CDC shkurton periudhën e karantinës, ja sa ditë pas infektimit mund të dilni nga shtëpia »
Article Logic
Execution time: 0.01240086555481
array(1) { ["section"]=> string(101) "rritet-numri-i-te-infektuarve-nga-covid-19-ne-itali-ne-24-oret-e-fundit-raportohen-684-viktima-229935" }