Rritet numri i viktimave, 125 të vdekur në Bagdad nga sulmet e ISIS

Publikuar tek: bota, më 16:09 03-07-2016 Rritet numri i viktimave, 125 të vdekur në Bagdad nga sulmet e ISIS

125 të vdekur dhe rreth 150 të plagosur është bilanci tragjik nga sulmet e ISIS.

Sipas policisë irakiane, një makinë brenda të cilës kishte bombë, shpërtheu pranë një restoranti dhe në afërsi të një qendre tregtare në zonën tregtare të Karrada mbrëmjen e djeshme.

 Një bombë tjetër shpërtheu në veri  të kryeqytetit duke vrarë 5 persona.  

Bombardimet të cilat shkaktuan më shumë vdekje ndodhën një javë më vonë pasi forcat Irakiane rimorën qytetin e Falluja nga shteti islamik IS.

Numri i vikimave është shtuar si pasojë e plagëve të rënda që kanë marrë personat e plagosur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kujdes nga kjo barnë, shkakton një vdekje çdo javë dhe hemoragji të brendshme
Ekspertët: Qyteti nënujor grek nuk është krijuar nga njerëzit (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011513948440552
array(1) { ["section"]=> string(72) "rritet-numri-i-viktimave-125-te-vdekur-ne-bagdad-nga-sulmet-e-isis-45404" }