Rritet numri i viktimave dhe ai i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 17:53 27-09-2020 Rritet numri i viktimave dhe ai i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut (SHIFRAT) Ilustruese

Tre persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orvë te fundit në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 1.224 persona prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 148 prej tyre.

Sipas qyteteve në: Shkup-50, Kumanovë-4, Dibër-2, Shtip-2, Prilep-9, Tetovë-11, Veles-2, Manastir-6, Kavadar-6, Gostivar-3, Gjevgjeli-1, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Radovish-1, Koçan-18, Berovë-11, Vallandovë-1, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-5 dhe Negotinë-1.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 725 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 17,629.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013032197952271
array(1) { ["section"]=> string(111) "rritet-numri-i-viktimave-dhe-ai-i-te-infektuarve-gjate-24-oreve-te-fundit-ne-maqedonine-e-veriut-shifrat-221860" }