Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në 24 orët e fundit në Greqi (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 20:02 12-08-2020 Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në 24 orët e fundit në Greqi (SHIFRAT)

Greqia ditët e fundit ka shënuar një numër në rritje të rasteve me Koronavirus.

Mediat greke bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit dy persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 216.

Gjatë ditës së fundit janë shënuar 262 raste të reja me Covid, prej të cilëve 22 janë zbuluar në pika doganore.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 216 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 6177, nga të cilat 54.8% janë burra.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096440315246582
array(1) { ["section"]=> string(89) "rritet-numri-i-viktimave-dhe-i-te-infektuarve-ne-24-oret-e-fundit-ne-greqi-shifrat-216937" }