Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (BILANCI)

Publikuar tek: rajon, më 14:14 13-08-2020 Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (BILANCI)

Dy persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se nga 1848 testime për koronavirus, kanë rezultuar pozitivë 141 prej tyre.

Prej tyre në Shkup-48, Kumanovë-21, Dibër-2, Shtip-15, Prilep-1, Strugë-1, Manastir-7, Kavadar-9, Gostivar-4, Gjevgjeli-1, Strumicë-4, Koçan-4, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-4, Berovë-1, Vinicë-7, Shën Nikollë-3, Kërçovë-5, Negotinë-1.

Ditën e djeshme 1 personë humbi jetën nga koronavirusi, ndërsa u shënuan dhe 136 raste të reja.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 532 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 12.357

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01142406463623
array(1) { ["section"]=> string(121) "rritet-numri-i-viktimave-dhe-i-te-infektuarve-ne-maqedonine-e-veriut-nga-covid-19-gjate-24-oreve-te-fundit-bilanci-217015" }