Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar tek: rajon, më 14:47 05-08-2020 Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit

Situata vijon të jetë e rënduar në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi.

Autoritetet Maqedonase bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit 6 persona e kanë humbur betejën me koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 511.

Nga 1507 persona të dyshuar si të infektuar me Covid-19, 88 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Rastet e reja janë shënuar: -Shkup 23, Kumanovë 8, Dibër 2, Shtip 10, Prilep 3, Tetovë 2, Strugë 11, Veles 2, Manastir 3, Ohër 8, Kavadar 1, Gostivar 4, Strumicë 1, Makedonski Brod 4, Vinicë 2, Shën Nikollë 2, Kërçovë 2.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoni 511 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithsëm i të infektuarve ka shkuar në 11289.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010201930999756
array(1) { ["section"]=> string(117) "rritet-numri-i-viktimave-dhe-i-te-infektuarve-ne-maqedonine-e-veriut-nga-koronavirusi-gjate-24-oreve-te-fundit-216179" }