Rritet numri i viktimave me Covid në Greqi gjatë 24 orëve, ulet numri i të infektuarve (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 19:48 19-09-2020 Rritet numri i viktimave me Covid në Greqi gjatë 24 orëve, ulet numri i të infektuarve (SHIFRAT)

Katër persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Greqi.

Bëhet me dije se gjatë ditës së fundit janë shënuar 240 raste të reja prej të cilëve 34 janë identifikuar në pikat kufitare, ndërsa 42 janë raste kontakti të të infektuarve më parë.

65 pacientë po trajtohen në intubim, mosha mesatare është 69 vjeç. 21 janë gra dhe pjesa tjetër janë burra.

Ditën e djeshme u raportuan 2 viktima ndërsa u shënuan 339 raste të reja.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 331 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në  14.978.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013901948928833
array(1) { ["section"]=> string(100) "rritet-numri-i-viktimave-me-covid-ne-greqi-gjate-24-oreve-ulet-numri-i-te-infektuarve-shifrat-220963" }