Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, në 24 orë raportohen 301 raste të reja

Publikuar tek: rajon, më 15:09 27-01-2021 Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, në 24 orë raportohen 301 raste të reja

Tetë perona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë një ditë në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 2.325 persona, prej të cilëve rezultojnë 301 raste pozitive.

Deri më tani në Kosovë 1.479 persona kanë humbur jetën nga Covid, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 58.988.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Po qaja si fëmijë i vogël, ai më tha se s’po ja del”, i vëllai në luftë me Covid-19, deputeti rrëfen tmerrin dhe u bën thirrje të gjithëve
"E paligjshme në vendin ku kam lindur”, Greqia i kërkon 27-vjeçares shqiptare vizë: Është skandaloze, jam rritur e shkolluar atje, s’më lejojnë të shoh prindërit »
Article Logic
Execution time: 0.011899948120117
array(1) { ["section"]=> string(93) "rritet-numri-i-viktimave-nga-covid-19-ne-kosove-ne-24-ore-raportohen-301-raste-te-reja-236607" }