Rritet paga minimale dhe maksimale, në rritje dhe pagesat e reja të pensioneve (TABELA PËR KATEGORITË)

Publikuar tek: ekonomi, më 07:38 03-06-2017 Rritet paga minimale dhe maksimale, në rritje dhe pagesat e reja të pensioneve (TABELA PËR KATEGORITË)

Pagesat për kontributet e sigurimeve shoqërore dhe shëndetësore nga periudha e 1 majit do të llogariten me pagën e re minimale që është 24 mijë lekë dhe pagës maksimale deri në 105,850 lekë.

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar se paga minimale për efekt të llogaritjes së kontributeve shoqërore do të jetë 24 mijë lekë nga 22 mijë që ishte më herët.

 Përveç pagës minimale, ka ndryshuar edhe paga maksimale për efekt të llogaritjes së kontributeve shoqërore, ku nga 97,030 lekë që ishte, është bërë 105,850 lekë, shkruan Panorama.

TABELA E NDRYSHIMEVE TË KONTRIBUTEVE PËR  ÇDO KATEGORI: 

ndryshime.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010432958602905
array(1) { ["section"]=> string(105) "rritet-paga-minimale-dhe-maksimale-ne-rritje-dhe-pagesat-e-reja-te-pensioneve-tabela-per-kategorite-81036" }