Rritet për të pestën ditë radhazi numri i infeksioneve të reja me Covid-19 në Itali

Publikuar tek: bota, më 18:06 03-07-2020 Rritet për të pestën ditë radhazi numri i infeksioneve të reja me Covid-19 në Itali Ilustruese

Italia ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të infektimeve të reja për të pestën ditë radhazi, dhe thuhet se është në  trend rritës, kjo për shkak edhe hapjes.

Mediat vendase bënë me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 223 raste të reja me Covid-19, duke e çuar numrin total të të prekurve në 241.184.

Numri i viktimave krahasur me dje ka rënie me 50%, pasi dje u shënuar 30 ndërsa sot 15. Ndërkohë, në 24 orët e fundit 384 persona dolën nga spitali, duke e çuar numrin e të shëruarve në gjithsej 191.467.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099060535430908
array(1) { ["section"]=> string(90) "rritet-per-te-pesten-dite-radhazi-numri-i-infeksioneve-te-reja-me-covid-19-ne-itali-212727" }