Rritet sërish numri i infektimeve me COVID-19 në Itali, përgjysmohet numri i viktimave në 24 orët e fundit

Publikuar tek: bota, më 19:49 14-08-2020 Rritet sërish numri i infektimeve me COVID-19 në Itali, përgjysmohet numri i viktimave në 24 orët e fundit Ilustruese

Italia ka shënuar sërish rritje të numrit të të infektuarve në 24 orët e fundit, ku janë konfirmuar 574 raste të reja me COVID-19, ndërsa ditën e djeshme ishin 523 raste.

Ndërkohë është përgjysmuar numri i viktimave në krahasim me ditën e djeshme, pasi 3 persona humbën jetën për shkak të COVID-19.

Që nga fillimi i pandemisë në Itali janë regjistruar 252.809 persona të infektuar dhe 35.234 viktima, ndërsa deri në fillim të qershorit ishte një nga vendet më të prekura nga koronavirusi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098869800567627
array(1) { ["section"]=> string(112) "rritet-serish-numri-i-infektimeve-me-covid-19-ne-itali-pergjysmohet-numri-i-viktimave-ne-24-oret-e-fundit-217158" }