Rritja alarmante e rasteve me Covid, Izraeli rikthen karantinën

Publikuar tek: bota, më 10:54 18-09-2020 Rritja alarmante e rasteve me Covid, Izraeli rikthen karantinën Ilustruese

Duke nisur nga dita e sotme Izraeli do të izolohet përsëri, kjo për shkak të rritjes së rasteve me Covid.

Vendi do të rikthejë karantinën të paktën për 3 javë, por nuk do të jetë në masa të rrepta si herën e parë.

Për ditët e fundit në Izrael shifrat e Covid kanë kaluar mbi 4 mijë persona çka ka bërë që shëndetësia të alarmohet.

Nga fillimi i korrikut deri në mes të shtatorit, mbi një milion izraelitë të dyshuar se kishin pasur kontakt me një pacient të konfirmuar me koronavirus u vendosën në izolim, bazuar në rregulloret e Ministrisë së Shëndetësisë.

Vetëm javën e kaluar 160,000 njerëz u urdhëruan të izoloheshin për shkak të frikës se ishin të ekspozuar ndaj një transportuesi të konfirmuar COVID-19.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012655019760132
array(1) { ["section"]=> string(69) "rritja-alarmante-e-rasteve-me-covid-izraeli-rikthen-karantinen-220796" }