Rritja e frikshme e rasteve me Covid-19, Brataj: Gjobë për personat që nuk do të mbajnë maskën në...(E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:23 11-07-2020 Rritja e frikshme e rasteve me Covid-19, Brataj: Gjobë për personat që nuk do të mbajnë maskën në...(E PLOTË) Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj është shprehur se përdorimi i maskës në transport është i detyrueshëm dhe do të bëhet edhe me gjobë.

Brataj tha se Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur maskën me detyrim në trasportin publik dhe se do të bëhet me detyrim ligjor dhe së shpejti do të ketë masë me gjobë për ata që nuk e rrespektojnë.

“Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur për të mbajtur masken në transportin publik.  Transportin publik e shikojm shumë të rrëzikshëm. Rrinë ngjitur me njëri-tjetrin, e mbajn maskën tek mjekra. Do vendoset masa e gjobës për personat që nuk do të mbajnë maskën,” u shpreh Brataj për news24.

Kujtojmë që deri më tani 89 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa 3371 janë të infektuar.

Lexo edhe: BILANC I ZI/ 4 të vdekur dhe 93 raste të reja me COVID, të intubuar te INFEKTIVI mosha të reja

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091378688812256
array(1) { ["section"]=> string(109) "rritja-e-frikshme-e-rasteve-me-covid-19-brataj-gjobe-per-personat-qe-nuk-do-te-mbajne-maske-ne-e-plote-213530" }