Rritja e rasteve me COVID, Kalifornia vendos SHTETRRETHIMIN

Publikuar tek: bota, më 19:53 21-11-2020 Rritja e rasteve me COVID, Kalifornia vendos SHTETRRETHIMIN

Kalifornia ka marrë masa të reja anti-Covid për të bërë të mundur parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Mbrëmjen e sotme Kalifornia do të fillojë shtetrrethimin në një përpjekje për të frenuar përhapjen e Covid.

Në Kaliforni ndalohet lëvizja nga ora 22:00 deri në orën 5:00. Masa këto të cilat nisin sot dhe që do të zgjasin deri më 21 dhjetor.

Guvernatori Gavin Newsom i Kalifornis në një konferencë për shtyp është shprehur se virusi po përhapet me shpejtësi.

"Virusi po përhapet me një ritëm që nuk e kemi parë që nga fillimi i kësaj pandemie dhe javët e ardhshem janë kritike,” tha Newsom.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në rast përkeqësimi të situatës nga Covid-19 të gjithë i kishin sytë nga Gjermania, por atje spitalet po tejmbushen...
Iu mbaroi alkooli dhe e zëvendësuan me dezinfektantë duarsh, vdesin 7 persona në Rusi, dy të tjerë përfundojnë në koma »
Article Logic
Execution time: 0.010980129241943
array(1) { ["section"]=> string(63) "rritja-e-rasteve-me-covid-kalifornia-vendos-masa-te-reja-228635" }