Rritje drastike e numrit të viktimave nga Covid-19 në Britani, SHBA dhe Meksika mbajnë rekord (TABELA E PLOTË)

Publikuar tek: bota, më 20:33 23-06-2020 Rritje drastike e numrit të viktimave nga Covid-19 në Britani, SHBA dhe Meksika mbajnë rekord (TABELA E PLOTË) Indi

Mbretëria e Bashkuar nuk po gjen qetësi përsa i përket shifrave të koronavirusit. Teksa mendohej se kurva ishte në rënie, Britania sot raportoi sërish shifra të larta.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 280 viktima, duke e çuar në 42.927 numrin total të jetëve të humbura. Me 921 rastet e reja numri i përgjithshëm it ë infektuarve ka shkuar në 306.210.

Sakaq SHBA-ja dhe Meksika mbajnë rekord përsa i përket shifrave. Në SHBA ende nuk ka mbaruar azhornimi i tyre për 24 orët e fundit, por deri më tani janë 613, ndërsa Meksika numëroi 759 viktima.

Edhe India me 468 të vdekur në 24 orë, bën pjesë në vendet më të prekura nga pandemia.

20.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ulet numri i viktimave dhe i të infektuarve nga Covid-19 në Itali (SHIFRAT)
»
Article Logic
Execution time: 0.013025045394897
array(1) { ["section"]=> string(114) "rritje-drastike-e-numrit-te-viktimave-nga-covid-19-ne-britani-shba-dhe-meksika-mbajne-rekord-tabela-e-plote-211469" }