Rritje e papritur e numrit të viktimave nga Covid-19, ç'po ndodh në Britani? (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 18:47 27-05-2020 Rritje e papritur e numrit të viktimave nga Covid-19, ç'po ndodh në Britani? (SHIFRAT)

Ndërkohë që në shumicën e vendeve numri i viktimave dhe i të infektuarve sa vjen e ulet, e kundërta po ndodh në Mbretërinë e Bashkuar.

Në 24 orët e fundit në Britani janë konfirmuar 412 vdekje si pasojë e Covid-19, duke e çuar në 37.460 numrin total të jetëve të humbura. një rritje e madhe dhe e papritur e shifrave, që tregon për një përhapje të virusit, ende pa u lehtësuar në total masat ndaj covid-19.

Ndërkohë janë regjistruar 2013 raste të reja me koronavirus, në total 267.240 të infektuar. Sakaq, vendi më problematik në ishull është Anglia, me qendër Londrën. Raportohet se shumë jetë të humbura janë regjistruar në shtëpi kujdesi për të moshuarit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009739875793457
array(1) { ["section"]=> string(89) "rritje-e-papritur-e-numrit-te-viktimave-nga-covid-19-c-po-ndodh-ne-britani-shifrat-208040" }