Rritje rekord e papunësisë në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 09:41 30-07-2015 Rritje rekord e papunësisë në Gjermani

Gjermania ka pësuar rritjen më të madhe të paupunësisë që prej muajit maj të vitit 2014.

Zyra Federale e Punës në Gjermani ka raportuar se papunësia është rritur nga 9,000 në 2.799.000. Ndërsa norma e papunësisë ka mbetur në 6.4 për qind për të katërtin muaj rresht. Kjo është edhe norma më e ulët që prej ribashkimit të Gjermanisë në vitin 1990. Gjermania është një nga shtetet kryesore Europiane, i shndërruar në destinacionin e mijëra emigrantëve ilegalë nga vendet afrikane dhe azilkërkuesve nga Europa.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pjesë të një avioni gjenden në ishullin e oqeanit Indian, dyshohet se i përkasin “Malaysian Airlines”
Thënia profetike e Fidel Kastros për Obamën dhe Papa Françeskun »
Article Logic
Execution time: 0.013005018234253
array(1) { ["section"]=> string(44) "rritje-rekord-e-papunesise-ne-gjermani-17301" }