“Rrjedhja” e votave të PD-së në Parlament, Berisha: Dita më e zezë për parlamentin

Publikuar tek: politike, më 21:32 09-09-2017 “Rrjedhja” e votave të PD-së në Parlament, Berisha: Dita më e zezë për parlamentin

Ajo që ndodhi sot në me grupin parlamentar të Partisë Demokratike ditën e sotme gjatë votimit për Gramoz Ruçin në krye të Kuvendit ka sjellë reagimin e ish-kryeminsitrit Berisha.

Përmes një statusi në rrjetet sociale Berisha shkruan se kjo është një ditë e zezë për paralementin pluralist shqiptar. 

“Vendosja e Gramoz Ruçit në krye të parlamentit shqiptar është de facto rehbilitimi nga neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama i veprës mizore të etërve të tij barabar dhe dhjetra akteve kriminale terroriste të policisë së tyre sekrete”, shkruan Berisha.

MË POSHTË REAGIMI I BERISHES

Sot dita me e zeze per parlamentin pluralist shqiptar!

Te dashur miq, zgjedhja e Gramoz Ruçit, ish ministrit te policise kriminale terroriste politike te diktatures hoxhiste, perben nje dite te zeze ne historine e parlamentit shqiptar. Vendosja nga neobllokmeni Edvin Kristaq Rama e Gramoz Ruçit, ish ministrit te sigurimit te shtetit ne krye te legjislativit shqiptar, eshte nje perdhosje per se vdekuri e shpirtit te dhjetra mijra burrave, grave, femijeve, te moshuarve qe u persekutuan u torturuan shtazerisht, u burgosen apo ekzekuan nga policia sekrete me terroriste e Pasluftes se Dyte Boterore, arma mizore ne luften e klasave e Enver Hoxhes, Hitlerit shqiptar te Pasluftes se Dyte Boterore.

Vendosja e Gramoz Ruçit ne krye te parlamentit shqiptar eshte de facto rehbilitimi nga neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama i vepres mizore te eterve te tij barabar dhe dhjetra akteve kriminale terroriste te policise se tyre sekrete.

Ky akt eshte nje shpallje haptas lufte ndaj qindra mijra shqiptareve, viktima te luftes se klasave, dhe te gjithe atyre qe luftuan per permbysjen e diktatures hoxhiste ne Shqiperi. Dita e sotme ishte dita me e zeze ne tere historine e pluralizmit shqiptar! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070850849151611
array(1) { ["section"]=> string(84) "rrjedhja-e-votave-te-pd-se-ne-parlament-berisha-dita-me-e-zeze-per-parlamentin-91759" }