“Rrufe në qiell të hapur”, dorëhiqet trajneri i Tiranës Nevil Dede

Publikuar tek: sport, më 13:59 25-01-2021 “Rrufe në qiell të hapur”, dorëhiqet trajneri i Tiranës Nevil Dede

Nevil Dede nuk është më trajner i Tiranës. Burime të besueshme për newsport.al bëjnë me dije që tekniku bardheblu ka pasur një takim para sfidës me presidentin Refik Halili.

“Timonieri” i 25- herë kampionëve të Shqipërisë është dakordësuar me kreun e Tiranës duke i dhënë fund aventurës së tij në krye të pankinës kryeqytetase.

Gjithçka ka ndodhur para ndeshjes me Laçin që do të startojë në orën 13:45. Rezultatet e skuadrës si dhe formacioni i zgjedhur para sfidës me kurbinasit ka lënë shije të hidhur te drejtuesit.

Dhe pas një bisede me njëri-tjetrin, Nevil Dede është përshëndetur me lojtarët duke u larguar nga stadiumi “Selman Stërmasi” së bashku me ndihmësin e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çinari HERO, Partizani mposht Tiranën në derbi dhe ngjitet i dyti
»
Article Logic
Execution time: 0.010937929153442
array(1) { ["section"]=> string(70) "rrufe-ne-qiell-te-hapur-dorehiqet-trajneri-i-tiranes-nevil-dede-236318" }