Rruga e Kombit bëhet me pagesë: Taksohen shqiptarët pse udhëtojnë te njëri-tjetri

Publikuar tek: aktualitet, më 09:43 25-03-2018 Rruga e Kombit bëhet me pagesë: Taksohen shqiptarët pse udhëtojnë te njëri-tjetri Rruga e Kombit

Një lajm i rëndësishëm u raportua ditën e djeshme për të gjithë përdoruesit e Rrugës së Kombit.

Tashmë, në afërsi të tunelit të Kalimashit do të ketë një “postbllok”, ku të gjitha ata që duan të udhëtojnë do të paguajnë një tarfië e cila është 5 euro (Vajtje-ardhje 10 euro). Taksimi filloi ditën e sotme, sakaq kanë ardhur dhe reagimet e para nga ata që e kundërshtojnë këtë nismë të qeverisë.

Ish-kryeministri Berisha shprehet se shqiptarët po taksohen pse po udhëtojnë te njëri-tjetrit, dhe e quan këtë vendim si turp të kombit.

Reagimi i plotë:

Sot filloi taksa “Edvin”, 5 deri e 10 euro ne rrugen e Kombit! Duke filluar nga sot, çdo automjet qe do kaloje ne rrugen e Kombit do paguaje taksen “Edvin”; 5 deri ne 10 euro! Shqiperia nga Rruga e Kombit siguron mbi 300 milione euro te ardhura ne vit. Ne vend qe nje perqindje e tyre te perdoren per mirembajtjen e saj, Edvin Kristaq Rama takson shqiptaret pse udhetojne tek njeri tjetri! Turpi i Kombit! sb

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ilir Meta, presidenti në një ditëlindje të veçantë me kardinalin shqiptar në Firenze (FOTO)
Lajme të reja nga Shkodra: Ja çfarë po ndodh me HEC-et »
Article Logic
Execution time: 0.0099911689758301
array(1) { ["section"]=> string(87) "rruga-e-kombit-behet-me-pagese-taksohen-shqiptaret-pse-udhetojne-te-njeri-tjetri-114469" }