"Rruga e Kombit” me pagesë, habit Pjerin Ndreu: Tarifa e lartë, nuk më pëlqen aspak (Dy fjalë për Berishën dhe Bashën)

Publikuar tek: aktualitet, më 06:27 26-03-2018

Deputeti socialist Pjerin Ndreu ka reaguar sa i takon tarifimit me 5 euro të kalimit në “Rrugën e Kombit”. Deputeti i Qarkut Lezhë është shprehur se tarifa e vendosur nga qeveria është e lartë.

Nga ana tjetër, ai akuzon ish-kryeministrin Berisha dhe kryetarin e PD, Basha asokohe ish-ministër i Transporteve gjatë ndërtimit të autostradës, për vjedhjen sipas tij të 230 milionë dollarëve gjatë ndërtimit të autostradës. 

“Edhe mua nuk më pelqen aspak ajo tarifë e kalimit në rrugen e kombit, është e lartë! Por Lulëzim Basha me Sali Berishën e ca buburrecë, derivat te tyre, te j’ua kursejnë shqiptareve "irritimin" gjoja se po mbrojnë shqiptarët. Jane ata strumullarët e vjedhjes jo pak, por të 230 milion dollareve. Janë deformuesit e një projekti që besoj e sheh me sy gjithkush që kalon në atë rrugë. Ju ka ardhë goja hajdutëve e kërkojnë drejtësi. Me këta lloj njerëzisht ky vend prek fundit. Ata që janë shkaku i zullumit, ata bërtasin për pasojën që vetë e kanë prodhu!”, shkruan Ndreu.

 

ndreu.PNG

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Çmendet” moti, çfarë ndodh 10 ditët e para të prillit (PARASHIKIMI)
Shpërthimi që tronditi Burrelin, policia jep DETAJE: Tritoli u hodh nga dritarja e tualetit »
Article Logic
Execution time: 0.010071039199829
array(1) { ["section"]=> string(118) "rruga-e-kombit-me-pagese-habit-pjerin-ndreu-tarifa-e-larte-nuk-me-pelqen-aspak-dy-fjale-per-berishen-dhe-bashen-114539" }