Rruga Milot-Balldren, Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën koncesionare

Publikuar tek: aktualitet, më 12:38 18-06-2019 Rruga Milot-Balldren, Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën koncesionare Projekti

Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën koncesionare për rrugën Milot-Balldren.

Kontrata u miratua me votat e mazhorancës gjatë mbledhjes së sotme.

Rruga Milot-Balldren ka një gjatësi prej 17,2 kilometrash dhe vlera totale e ndërtimit është 161,5 milionë euro.

Kujtojmë se Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat janë pjesë e paketës1 miliardë euro të koncesioneve, që ndryshe njihet edhe si programi i rindërtimit.

Tenderat për dy këto kontrata u zhvilluan vitin e kaluar ku Ministria e Energjisë shpalli fitues respektivisht kompaninë “ANK” dhe atë “Gjikuria”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006803035736084
array(1) { ["section"]=> string(80) "rruga-milot-balldren-komisioni-i-ekonomise-miraton-kontraten-koncesionare-168690" }