Rruga ndërtohet në tokën e tyre, banorët e Shkodrës në protestë për shpronësim

Publikuar tek: aktualitet, më 10:07 10-08-2017 Rruga ndërtohet në tokën e tyre, banorët e Shkodrës në protestë për shpronësim

Banorët e Dobracit në Shkodër kanë dalë në protestë për rifillimin e punës në By Pass-in e zonës.

Sipas tyre, punimet nuk duhet të vazhdojnë deri në përfundim të shpronësimit të tokave, proces i cili ka rreth 5 vite që ka filluar dhe nuk është mbyllyur ende.

Nëse shteti nuk merr masa, banorët e zonës paralajmërojnë përshkallëzim të protestës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075759887695312
array(1) { ["section"]=> string(83) "rruga-ndertohet-ne-token-e-tyre-banoret-e-shkodres-ne-proteste-per-shpronesim-88724" }