“Rrugë e mbarë të qoftë te 313” Alibeaj i’a thotë ministres së Ramës në Kuvend (Shikoni reagimin e Kryeministrit)

Publikuar tek: politike, më 11:54 08-02-2018 “Rrugë e mbarë të qoftë te 313” Alibeaj i’a thotë ministres së Ramës në Kuvend (Shikoni reagimin e Kryeministrit)

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj u thirr sot në interpelancë nga PD për ekstradimin e financerit të Habilajve, Nezar Seiti.

Ndërsa deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj i përmendi nga foltorja e Kuvendit burgun ministres dhe deklaroi se do dorëzonte kallëzim penal për të.

“Rrugë e mbarë të qoftë te 313-ta. Se e ke ditur dhe ti. Kërko afat se sot do kërkoj kallëzim penal për ministren Gjonaj dhe bashkëpunëtorët e saj. Te 313-ta do jesh”, u shpreh Alibeaj.

Ndërsa kryemimistri Rama nga karrigia e tij i’u duk shumë qesharake kjo deklaratë e Alibeajt dhe reagoi duke qeshur.

 rama.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012480974197388
array(1) { ["section"]=> string(116) "rruge-e-mbare-te-qofte-te-313-alibeaj-i-a-thote-ministres-se-rames-ne-kuvend-shikoni-reagimin-e-kryeministrit-109558" }