Rrugës së Kombit i del tymi, ‘bie’ taksa e Ramës, ngrihet populli

Publikuar tek: aktualitet, më 12:21 31-03-2018

Rruga e Kombit është përfshirë nga flakët e tymi si pasojë e një protestë masive të qytetarëve të cilët janë përplasur edhe me policinë.

Ata i kanë vënë flakën sporteleve të kasimit e kanë ndezur goma duke bërë tym gjithçka.

Efektivët i janë përgjigjur me dhunë protestuesve e për pasojë kanë mbetur të plagosur 5 efektivë mes të cilëve edhe komisari Adem Visha, si dhe 12 qytetarë.

De fakto, mund të themi se kjo taksë “ka rënë” pasi populli diti t’i tregojë Ramës se ngrihet, pavarësisht deklaratës së tij në parlament.

 

r10_copy.jpg

SPORTELI-4.jpg

SPORTELI_1.jpg

 29792059_1773455012698494_1019042541234739727_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Luftë” në Rrugën e Kombit, ja kush është komisari i plagosur
Kaos në Rrugën e Kombit, protestuesit të vendosur: Nuk largohemi »
Article Logic
Execution time: 0.017249822616577
array(1) { ["section"]=> string(68) "rruges-se-kombit-i-del-tymi-bie-taksa-e-rames-ngrihet-populli-115167" }