Rrugët e vetme që Shqipëria të kualifikohet në “Francë 2016”

Publikuar tek: sport, më 06:33 08-09-2015 Rrugët e vetme që Shqipëria të kualifikohet në “Francë 2016” Tabela e renditjes pas humbjes me Portugalinë

Shqipëria nuk i ka humbur mundësitë e saj reale për t’u kualifikuar pavarësisht humbjes së mbrëmshme me Portugalinë në Elbasan Arena.

Kombëtarja jonë ka ende dy ndeshje mjaft të rëndësishme për të luajtur, atë me Serbinë dhe Armeninë, ndërkohë që Danimarka si rivalja jonë ka vetëm një ndeshje me Portugalinë. Nëse Danimarka humbet me Portugalinë kjo do të ishte ideale por edhe nëse merr 1 pikë, mundësitë e Shqipërisë janë ende pasi në rast se fitojmë me Serbinë automatikisht shkojmë në vendin e dytë në grup (gjithnjë nëse Danimarka nuk fiton me Portugalinë).

Megjithatë, në rast se Shqipëria nuk e mbyll këtu kualifikimin e saj, mbetet ende ndeshja me Armeninë dhe nëse mundim të marrim një pikë (Nëse nuk kemi dalë pa pikë edhe në ndeshjen me Serbinë) shkojmë në France 2016. E gjitha tanimë u takon kuqezinjve.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.089735984802246
array(1) { ["section"]=> string(64) "rruget-e-vetme-qe-shqiperia-te-kualifikohet-ne-france-2016-20229" }