Rryshfet e mashtrim, Prokurori i Përgjithshëm ngre tre akuza për kryeministrin Netanjahu

Publikuar tek: bota, më 19:42 28-02-2019 Rryshfet e mashtrim, Prokurori i Përgjithshëm ngre tre akuza për kryeministrin Netanjahu

Prokurori i Përgjithshëm i Izraelit planifikon të padisë kryeministrin Benjamin Netanjahu për korrupsion.

Avichai Mandelblit tha ditën e sotme se Netanjahu do të përballet me akuzat për rryshfet, mashtrim dhe shkelje të besimit në lidhje me tre raste.

Kryeministri i Izraelit akuzohet se ka pranuar dhurata nga biznesmenë të pasur dhe ka dhënë favore në media, për të patur një raportim sa më pozitiv ndaj tij.

Netanjahu, i cili në prill të këtij viti do të përballet në betejën zgjedhore të radhës, i ka mohuar të gjitha akuzat.

Ai ka thënë se është viktimë e një "gjueti shtrigash" nga të majtët që synon ta rrëzojë atë përpara zgjedhjeve të 9 prillit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010517120361328
array(1) { ["section"]=> string(94) "rryshfet-e-mashtrim-prokurori-i-pergjithshem-ngre-tre-akuza-per-kryeministrin-netanjahu-154630" }