“RT” ironizon mediat britanike: Nëse shihni rusët që bëjnë gati valixhet, dijeni se fillon lufta atomike

Publikuar tek: bota, më 18:14 12-10-2016 “RT” ironizon mediat britanike: Nëse shihni rusët që bëjnë gati valixhet, dijeni se fillon lufta atomike

Russia Today i ka kushtuar një shkrim të gjatë pasqyrimit të gjerë të mediave britanike të një raporti të pakonfirmuar rus, që sipaë tyre është shenjë për fillimin e Luftës së Tretë Botërore.

Mediat britanike pretendojnë se një raport i dërguar nga Presidenti rus Vladimir Putin i bën thirrje të gjithë zyrtarëve rusë në botë të marrin familjet e tyre dhe të kthehen në atdhe.

Por RT ironizon duke shkruar se “Një shprehje thotë që sa herë shihni një rus të paletojë valixhet, përgatituni për luftë atomike”.

“Mediat britanike në furi për Luftën e Tretë Botërore pas raportit rus për të tërhequr familjarët e zyrtarëve”, shkruan RT, ndërsa poston edhe lajmin e raportuar nga Daily Mail, The Sun, Daily Star e shumë të tjera. /Newsbomb.al/

Scrasdfqwertsdfot_1.jpg

Screesdqrtsdghot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tashmë Facebook jua bën më të lehtë të përndiqni “ish”-in tuaj, falë këtij aplikacioni
Zv/kryeministri turk trondit me deklaratën e tij: Nëse konflikti në Siri vazhdon, SHBA dhe Rusia do përplasen »
Article Logic
Execution time: 0.010505199432373
array(1) { ["section"]=> string(106) "rt-ironizon-mediat-britanike-nese-shihni-ruset-qe-bejne-gati-valixhet-dijeni-se-fillon-lufta-atomike-55956" }