RTSH hap audicionet për moderator dhe folës lajmesh

Publikuar tek: aktualitet, më 21:27 05-02-2017 RTSH hap audicionet për moderator dhe folës lajmesh

Radiotelevizioni Publik Shqiptar, në rikonstrukturimin e tij, ka shpallur këtë të dielë njoftimin për audicione për pozicionet e moderatorit, folësit të lajmeve dhe komentator sportiv.

Për të marrë pjesë në Audicion, duhet kanditai i interesuar duhet të dorëzojë CV e tij pranë RTSH ose në adresën [email protected] e cila duhet të ketë të përcaktuar profilin për të cilin intereuari do të konkurroi. Të përzgjedhurit do të njoftohen nga stafi, për datën, vendin dhe orarin e audicionit.

Kandidatët duhet të plotësojnë këto kritere: Të kenë mbaruar ose ndjekin studimet në arsimin e lartë (preferohet dega Gazetari për folës lajmesh, apo Gjuhë-letërsi për moderatorët dhe prezantueset). Të flasin pastër standartin e gjuhës shqipe, transmeton “IMAlbania”.

Të zotërojnë të paktën një gjuhë të huaj (preferohet anglishtja, frëngjishtja, gjermanishtja, italishtja). Preferohet mosha 20-40 vjeç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U akuzua se përktheu qëllimisht gabim “Vetingun”, kreu i EURALIUS largohet nga Shqipëria
Seriali i vrasjeve: Çfarë fshihet në raportin konfidencial SHISH-it? »
Article Logic
Execution time: 0.010913133621216
array(1) { ["section"]=> string(57) "rtsh-hap-audicionet-per-moderator-dhe-foles-lajmesh-67828" }