Ruanin parcelat me drogë në Itali, arrestohen 2 shqiptarë (EMRAT)

Publikuar tek: bota, më 08:28 20-08-2018 Ruanin parcelat me drogë në Itali, arrestohen 2 shqiptarë (EMRAT)

Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë në Chivasso, Itali.

Të arrestuarit janë Artur Kurti dhe Masimo Vlashi, të dy 28 vjeç të cilët dyshohen se ishin të punësuar për të ruajtur parcelën me drogë.

Policia ka konfiskuar 391 bimë të marihuanës në vazo me lartësi 2 metra, 4 kg të bimëve marihuanë të cilat ishin gjatë procesit të tharjes si dhe 3 kg marihuanë tashmë e tharë gati për shitje dhe materiale të tjera për kultivimin, prodhimin dhe kontrabandë.

Hetimet vazhdojnë të identifikojnë të gjithë grupin dhe zinxhirin e prodhimit të drogës, që menaxhon trafikun dhe nuk përjashtohet që plantacioni të jetë nën kontrollin e krimit të organizuar.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012425899505615
array(1) { ["section"]=> string(69) "ruanin-parcelat-me-droge-ne-itali-arrestohen-2-shqiptare-emrat-131615" }